Angličtina Siblíková

Halloween 2022

Tak po třech letech zase doma! Předloni kvůli covidu nic a loni raději na čerstvém vzduchu v lese. Člověk trošku zapomene, jaké to je pozvat si do domu pár desítek lidiček očekávajících zázraky na počkání a nemožné do tohoto večera. Člověk naštěstí zapomene, jinak by se do toho nepouštěl, zvlášť ne v pátek večer, kdy si člověk normální jde po celotýdenní práci odpočinout. Jenže člověku nenormálnímu, který i tak ráno v šest vstává, aby se o víkendu zúčastnil curlingového turnaje v Praze, nic jiného nezbývá. Pokud tedy chce dětem připravit zábavu, na kterou budou moci třeba jednou vzpomínat.

A že bude na co vzpomínat! Když pominu standardní halloweenské disciplíny jako apple bobbing, pancakes eating, či monster puzzle, které nemohou nikdy chybět, kdy běžně máte možnost zahrát si během jednoho večera zápas s brněnskou Kometou a dát si partičku curlingu s brněnskými Pometly? V rychlokurzu se naučit hlavní brněnské pojmy, jako třeba třeba Monte Bú, Čára, Hlavas, Rohlík, Bronx, Prygl či hantec? Najít poklad ukrytý třeba ve vile Tugendhat nebo v Anthroposu, k tomu si vymodelovat brněnského draka a porazit s brněnským kolem svého soupeře? Poskládat ve správném pořadí brněnské legendy v angličtině a přesunout hlavní nádraží? Poznat notoricky známé, téměř zapomenuté či zcela neznámé brněnské osobnosti jako třeba Gregora Johanna Mendela, Kurta Gödela nebo Tima a vyfoukat si na tričko panorama Petrova či Timovo NEBOJ? Teď teda trošku kecám, protože Neboj jsem coby Timo měla na tričku jenom já. Ale přemýšlím o tom, že ho u nás doma trošku rozmnožím ;)

Apropos přesun nádraží… mělo to původně být docela jednoduché stanoviště, kde budou účastníci přesouvat skutečné nádraží postavené z jedné z našich vlakových deskovek. Ale členové mé rodiny přišli s vylepšením, které se, světe div se, ve finále ukázalo být natolik složité, že se uskutečnit vůbec nedalo. V čísle 42 se tedy podařilo definitivně a exaktně prokázat, že přesun brněnského nádraží je zkrátka věc neuskutečnitelná!

Nicméně kdybych vám řekla, že můžete na naší halloweenské zábavě potkat živý brněnský orloj a ten Vám na požádání vyplivne skleněnou kuličku, mysleli byste si, že přeháním. Mám ale naštěstí tak krásně trhlé kamarády, že se to u nás skutečně dělo. A na tohle, doufám, nikdy nezapomenu ani já :D