Angličtina Siblíková

Halloween 2015

Halloweenská oslava 28. listopadu? Nemělo to sakra být už před měsícem? No jo, mělo. Jenže v té době jsem s Eliškou a Vaškem trošku cestovala po Anglii. A bez nás tří se u nás Halloween zatím nikdy nekonal. No tak se na to letos prostě vykašleme úplně!
No to snad nemyslíš vážně? Na to zapomeň, mami! Víš kolik lidí na to čeká?

Upřímně řečeno zase tolik jich na náš hodně pozdní Halloween ve skutečnosti nečekalo. Mnozí pozvaní si odjeli na nějakou víkendovku, zašli na Popelku u ledu nebo si prostě klidně onemocněli. Ale těch několik, kteří o to doopravdy stáli, já zkrátka nedokážu zklamat.

Jenže připravit na párty dům po několikatýdenní absenci ženské ruky není zrovna snadné. Zvlášť když člověk ví, že tu má po párty několik lidí přespat… Ale zase na druhou stranu, den po naší oslavě začíná advent, tak se pořádný úklid bude hodit tak či tak.

O něco míň se budou hodit netopýři poletující nad naším jídelním stolem, krysy přilepené na stěnách a všudypřítomné, obvazy omotané zavařovací sklenice se svíčkami, které velice příhodně přinesla naše první pomocnice, Iva Jakšová. (Naprosto úžasná a pohodová starší sestra jedné mé studentky, která se ochotně postavila ke stanovišti Brain Teaser.) Dětem zdatně pomáhala kompletovat typické halloweenské příšerky s jejich charakteristikou a hláškami.

Loňskou párty prověřený David Němeček si vzal pod křídla Lovce duchů v našem televizním pokoji.

Vašek, coby náš nejzkušenější pomocník, dostal na starosti stanovišť rovnou několik. Jeho růžová fixa tak mohla na cedulku každého dítěte přidělit až čtyři body. Každý samozřejmě zcela originálně (mně se nejvíc líbilo zubaté sluníčko).

Kuba Dvořáček se po letech konečně odhodlal nám pomoct a dorazil až ze Střelic užít si tu nějakou tu psinu u svého stanoviště Scary English. Mělo se to asi spíš jmenovat Scary Science, protože pod Kubovým vedením děti prováděly pět prapodivných pokusů, jenže jejich výsledek pak měly za úkol shrnout podmínkovou větou (což pro některé studenty scary skutečně být může).

Matěj Hlaváč dorazil pozdě, ale přece, takže nakonec vysvobodil mého Honzu od zápasu živých s mrtvými u stolního fotbálku.

Moji dva dospělí studenti, Eva Dospělová a Tom Indra, z nějakého nepochopitelného důvodu trvali na přidělení téhož stanoviště jako loni. Ani jednomu z nich jsem z pedagogických důvodů samozřejmě nechtěla vyhovět. Jenže Tom si “svého” Ducha v našem domě drze našel a stanoviště si podle svého připravil. Ale Eva si tentokrát svoji lety prověřenou větu “You must eat pancakes without using your hands” opravdu musela mírně transformovat, jelikož jsme pankejky letos neupekli. Byla tedy nucena místo toho instruovat děti jak ústy chytnout černé rybičky s nechutnou příchutí :D

Já jsem si vzala na starosti zbrusu nové stanoviště s názvem Scary London. V tomto městě jsem letošní podzim strávila tolik času, že už mi vlastně ani tak strašidelné nepřipadá, i když na druhou stranu - zapamatovat si co nejvíce o londýnských památkách ve skutečnosti dost děsivé je. Ještě horší ale bývá najít k nim tu správnou cestu v permanentním londýnském traffic jamu…

Jedné z nejvýznamnějších londýnských památek využil nakonec u svého venkovního stanoviště i Honza. Honil děti kolem nádherně hořících pařezů a nutil je zasloužit si odměnu vyřešením tajenky, která se u nich skrývala. Byl to název bezmála tisíc let starého londýnského vězení, sídla králů i místa uložení britských korunovačních klenotů v jednom. Na pět písmen. Dali byste to?

Nebo si k nám možná příští podzim přijďte svoje znalosti angličtiny i anglických památek trošku oprášit. Těším se na Vás!

Silvie the Main Witch

Fotky