Angličtina Siblíková

Halloween 2014

Letošní rok je celý tak nějak upside down. Loni jsem šílela z toho, jak zoufale málo pomocníků přišlo a musela jsem hodně improvizovat, abych rekordně velký počet dětí zabavila a přitom udržela na uzdě. Letos jsem den před vypuknutím Halloweenu řešila problém opačný. Na poslední chvíli se mi (většinou kvůli viróze) odhlásilo tolik dětí, že jsem se až lekla, že počet pomocníků převýší počet účastníků. Ale pak jsem si řekla, že i kdyby to tak bylo, co na tom? Musíme jen program postavit tak, aby si stanoviště mohli užít i ti (zcela nebo téměř) dospělí.

Můj první přihlášený - Tom Indra - ze sebe u svého stanoviště vydával všechno. Díky tomu měl u dětí obrovský úspěch, všichni slzeli smíchy. I já jsem měla co dělat, abych se soustředila i na jiné věci než jen na jeho pokyny, kterými dokonale mátl, ale krásně bavil děti u svého stanoviště Board games. Ze své role zahraničního strašidla pokoušejícího se mluvit anglicky se silným rumunským přízvukem nevypadl ani na chvíli.

Další na place, Žaneta Morávková, si vzala pod křídla Matching pictures a spolu s dětmi statečně vplouvala do tajů popisu těl halloweenským mazlíčků - vrány, kočky a kostlivce. Přišla s předstihem, aby mi pomohla s přípravami a své děti zanechala na předsíni s pokynem, aby zatím dělaly, že tu nejsou. David s Natálkou se tedy postavili každý na jednu stranu dveří a až do propuknutí akce o nich skutečně nebylo slyšet.

S panem Dr. Horákem jsem se seznámila chviličku předtím, než se převlékl do zeleného oblečku operatéra. Jelikož odvážně přiznal, že pro něj angličtina není až tak úplně cizí, přidělila jsem mu stanoviště s odstrašujícím názvem Grammar. Vedl si u něj skvěle - jeho ruce v modrých latexových rukavicích pomáhaly posouvat kartičky těm nejmenším se zručností nervového chirurga.

Pro mého dalšího nového pomocníka, Martina Novotného, jsem vybrala osamělé stanoviště Lovce duchů. Strávil tak dvě hodiny potmě zavřený v místnosti s dětmi, které soutěžily o to, kdo zastřelí více duchů promítaných na stěny. Kupodivu se z toho nezbláznil.

David Němeček byl na našem Halloweenu také nováčkem, přestože ho znám od narození, (a to doslova). Jelikož jsem ho nechtěla odradit nějakou příliš nudnou disciplínou, vymyslela jsem pro něj nové stanoviště, které díky němu okamžitě získalo velkou popularitu - Table footbal. Stal se v něm rozhodčím v zápase živých proti mrtvým.

Wašeq Opatřil s sebou tentokrát přivezl i svého bratra Vojtu. Toho jsme pověřili úkolem vysílat děti, které splnily potřebný počet úkolů, ven na cestu za pokladem. Wašeq sám vyfasoval moje nejmilejší stanoviště, u kterého mohl klíč k řešení najít jen ten, kdo pořádně zapojil svůj mozek. A na to je Václav skutečný odborník.

Moje pravá halloweenská ruka, Eva Dospělová, se tentokrát dostavila v nádherném převleku za veselou dýni. Když mi slibovala, že přijde, trvala na stanovišti Pancakes a taky na tom, že jí instrukce v angličtině napíšu předem, aby se je mohla doma v klidu naučit. Než to ale stihla udělat, podařilo se jí můj papírek někde zašantročit, takže si své dvě věty nakonec drtila až tady. Nicméně veselá byla od začátku až do konce a rozveselila i děti, to když na konci naší párty splaskla a začala rozdávat balonky, kterými měla svůj buclatý kostým vycpaný.

Moje Eliška si pro tento večer vyrobila speciální make up, díky němuž vypadala její kůže dokonale odpudivě. Ke svému stanovišti s halloweenskými vtípky přidala krásně stupidní hádanky, kterými pořádně potrápila všechny přítomné příšerky. Řekla bych, že monkey - elephant byla zřejmě dvě nejfrekventovanější slova toho večera.

Můj muž Honza mě každoročně překvapí tím, že si masku udělá během pěti minut a přitom je perfektní. Letos si ale nevyžádal žádnou látku ani cokoli dalšího, do čeho by se mohl obléknout. Zůstal věrný tradiční černé, svůj obličej však změnil přímo brutálně, když si totálně oholil polovinu své zarostlé hlavy. Škoda, že ho děti uviděly dřív než na zahradě, kde jim spolu s Tomem Kazdou předával vyslouženou odměnu. Tomáš si své kadeře naštěstí neoholil, zato oči mu tu přímo lezly z důlků.

Stanoviště Apple bobbing jsme s důvěrou svěřili Pavlínce Mojžíšové in memoriam. Její nejoblíbenější zvířátko, žába, hlídalo spolu s ní, jak děti svými ústy loví jablka zbavená stopek z lavórku s vodou. Samolepky si do svých kartiček musel nalepit každý sám, ale jsem si jistá, že nikdo nepodváděl, když nad ním Pavčík bděla svým šibalským pohledem. Vždyť Halloween je podle tradice doba, kdy duchy zemřelých zveme do svých domovů s radostí, ne se strachem. A doufám, že jsme radost udělali jí i všem živým, co tu s námi přišli pobejt. A o to tak nějak jde, ne?

Silvie the Main Witch

Fotky