Angličtina Siblíková

Halloween 2012

Každý rok je to stejné. Vždycky si říkám, že se na to můžu vykašlat. Mám svých starostí dost a jestli něco potřebuju, tak relax, ne si zbytečně honit triko. Letos to došlo tak daleko, že v předvečer oslavy Halloweenu jsem dostala tik do oka a několik hodin nehodlal přestat. No, mám tohle zapotřebí???

Mám! Pro moje děti bych byla srábek a bez Halloweenu by se cítily podobně jako kdybych jim upřela Vánoce. A ten pocit poté, co to skončí, je vážně úžasnej. Vidět bandu rozparáděných dětí, týnejdžrů i dospělých, kterak se jim prostě nechce domů a nejradši by u nás přenocovali, přestože v televizi právě běží první díl Star Dance a Avatar k tomu, je fakt příjemný. A Marcelino obyčejný poklepání po rameni člověka prostě zahřeje :)

Ona ta oslava stojí za to už kvůli tomu originálnímu a přitom neskutečně dobrému papání, které se nám tu sejde. Například moje studentka Jana nám věnovala nejen vlastnoručně napečené linecké netopýry, sovy, duchy a jinou havěť, ale i speciálně halloweenský podnos vlastní výroby. Společně se svým mužem pak celý večer strávili venku u “Pancakes” a dění uvnitř pozorovali jen přes sklo. (Což mi připomíná, že příští rok musím pamatovat na všechny ty prokřehlé pomocníky venku s něčím ostřejším na zahřátí!)

Zdálo by se, že mě po pavoučím Tiramisu, mufiních očních bulvách nebo dortu ve tvaru netopýra nedokáže žádný halloweenský zákusek překvapit. Ale poté, co mi Eva Dospělová předala svůj hořící hřbitov s náhrobky svých příbuzných a marcipánovými duchy deroucími se ven, mi vážně poklesla brada. A to ještě anglicky okomentovala kde kdo leží (protože jsme spolu právě probrali téma “Relatives”).

Musím také smeknout před nápaditostí masek dětí i rodičů. Řekla bych, že největší práci si se svými dětmi musela dát Mirka Weiszová, která ze své půvabné dcery vyrobila pravěkou čarodějku oděnou v kůži a ozdobenou kůstkami. Svého bystrého synka proměnila v zelenomodré frankejnštejní monstrum celé sestehované, jehož hlava držela na krku jen díky dvěma obrovským kovovým matičkám a jemuž z rukávu každou chvíli vykoukla živá lysá krysa (jmenuje se Mikeš a je to holčička!). Ale ani rodičové nezůstali Halloweenské párty nic dlužni. Ať už chcíplý králík (Tomáš Beránek), mrtvá nevěsta (Terezka Blatná), zemitá čarodějnice se záplavou chemlonových vlasů (Jana Krejčí) nebo Dospělovic umrlčí rodina v čele s Kosou (Dalibor). V civilu dorazil jen jeden tatínek, se kterým jsem - coby s pomocníkem - původně nepočítala. Jenže tu chtěl s námi zůstat, tak jsem mu nabídla, že mu ranou pěstí vyrobím alespoň nějaký monokl na oku, aby trochu zapadl. Od té doby si tykáme ;)

Když moje nejstarší dcera Eliška začala v pauze mezi plněním disciplín zvát všechny zúčastněné k hromadnému tanci, vyvolalo to v některých příšerách (zvláště původně mužského pohlaví) chuť rychle prchat. Několik nás ovšem překonalo vrozený ostych a její choreografii songu Monster High jsme si nakonec parádně užili všichni.

Takže když jsem pak do půlnoci utírala černé prstíky ze stěn, polstrování židlí i z figurek na všech hrách, seškrabovala zbytky netopýra ze sedačky, vysávala a utírala podlahu, tak jsem - věřte nevěřte - u toho zpívala! A když jsem se viděla ve skle dveří jak křepčím s mopem, napadlo mě, že by nebylo špatný udělat pro příští rok disciplínu tanec se smetákem ;) Těšte se!

Silvie The Main Witch

Fotky