Angličtina Siblíková

Certifikáty

Upřímně řečeno jich mám doma celou sbírku, ale nechci s nimi unavovat. Vybrala jsem proto jen některé, kterých si z těch či oněch důvodů vážím.

Předně FCE - Do FCE jsem šla kdysi rovnou místo “českých státnic” a jsem tomu ráda. Moje dnešní úroveň angličtiny je pochopitelně někde jinde, ale místo toho, abych si to dokazovala, raduji se z toho, když svoje studenty přivedu ke zkoušce vyšší než mám sama.

Oxfordský kurz Hany Švecové Cross-curricular Activities mi ukázal cestu, kterou by podle mě měla jít alespoň víceletá gymnázia. To by ale vyžadovalo slušnou znalost angličtiny napříč učitelským sborem. Což je zatím bohužel hudba budoucnosti.

Kurz Wattsenglish pořádáný samotným Steevem Wattsem byl pro mě jedním z nejpřínosnějších. Absolvovala jsem ho v době, kdy byl Steve ještě mladíček, přesto na mě zralost jeho myšlenek udělala velký dojem. Ten člověk dětem prostě rozumí. Nepatřím sice do jeho týmu, ale jeho metodu aplikuji stále - především na školkáčcích.

Středisku služeb školám se čas od času podaří uspořádat skutečně hodnotný kurz. Já si kurzy vybírám podle lektorů a zrovna tento Konverzační kurz pro pokročilé vedl můj (starý známý) velice oblíbený učitel jazykové školy P.A.R.K. Chris Morgan. Je to čistokrevný magor, ale umí učit tak, že si vše zapamatujete, přestože jdete na večerní lekci utahaní jak kotě a jste přesvědčení, že usnete během prvních dvou minut.

Chybí mi tu certifikát od Hravé angličtiny Sylvie Dolákové a to prostě proto, že účastníkům svých úžasných kurzů, které učitelům angličtiny vstříknou do žil milion nápadů, rozdává místo osvědčení spoustu všestranně použitelných materiálů.